Jak powinno wyglądać ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze?
Praca biurowa przy komputerze może być powodem różnych schorzeń i chorób dla organizmu. Z naszego artykułu dowiesz się jak powinno wyglądać ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze.
2021-04-28, 17:03

Ergonomiczne stanowisko pracy - Co warto wiedzieć?

Rozwój technologii i ogólna cyfryzacja biznesu sprawiła, że coraz więcej pracujemy przy komputerze. Niestety wielogodzinne przesiadywanie przy komputerze nie sprzyja zdrowiu. Dla naszego zdrowia w kwestii poprawnej postawy powinniśmy przygotować odpowiednie ergonomiczne stanowisko pracy. Warto zadbać o swój komfort pracy. Podstawowym wyposażeniem powinien być odpowiedni fotel, który będzie odpowiednio wyprofilowany, dostosowany do naszej naturalnej postawy siedzącej.

ergonomiczne stanowisko pracy

Co powinno składać się z ergonomicznego stanowiska pracy?

Oprócz fotela powinniśmy, również zadbać o ergonomiczne biurko z możliwością regulacji wysokości. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, gdyż umożliwia nam pracę na stojąco. Jest to kluczowe do zachowania odpowiedniego balansu pracy w ciągu dnia na siedząco jak i na stojąco. Kolejnymi przydatnymi akcesoriami są ergonomiczna myszka oraz klawiatura.

Zdrowa rutyna pracy - Czym jest?

W pracy siedzącej oprócz ergonomicznego stanowiska pracy powinniśmy pamiętać o kilku ważnych przydatnych wskazówkach. Przede wszystkim pracujmy na zmianę na stojąco jak i na siedząco. Kolejną rzeczą jest robienie sobie krótkich przerw, dzięki którym rozluźnimy spięte mięśnie i dotlenimy swój organizm.

KONTAKT / AUTOR
Komputery Markowe
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.